مقام نخست کشور/ فروش میلیاردی صنایع دستی در نوروزمازندران
1395-12-17 12:27
 
گردشگران در نوروز 96 با خدمات متفاوت مازندران را تجربه خواهند کرد.
این جمله ای بود که مدیرکل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری مازندران در جمع مدیران ستادی و شهرستانی این اداره کل بیان کرد.
دلاور بزرگ نیا از مدیرانش خواست با همکاری دستگاههای فرهنگی ,با برپایی نوروزگاه بانشاط به استقبال بهار و گردشگران بروند.
گروههای ایینی و نمایشی مازندران با برگزاری اداب و رسوم نوروزی و نوروز خوانی در قالب جشن های نوروزگاهی نوید فرا رسیدن بهار را به مازندرانی ها و میهمانان نوروزی خواهند داد.
بزرگ نیا محور برگزاری این جشن ها را مردم و بازار عنوان کرد و افزود:
روح جشن های نوروزی در مازندران با سالن های همایش سازگار نیست.این جشن ها و ایین ها را باید در مراکز پرجمعیت و بازار برپا کرد.شادی های نوروزی را باید عمومی کرد تا مردم با همراهی خود طراوت و نشاط نوروزی را احساس کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران به مدیرانش گفت که نوروز در قالب بخشنامه و امار اداری نمی گنجد.
وی گفت:باید شادی هایمان عمومی و غم هایمان خصوصی شود.پیام نوروز ریشه در باورها و اعتقادات مردم دارد و به همین نسبت فعالیتهای ما باید رویکرد عمومی داشته باشد.
**فروش میلیاردی صنایع دستی درمازندران
امسال در نوروز گردشگران شاهد متفاوترین نوروز در زمینه صنایع دستی خواهند بود.
مدیرکل میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری مازندران در این باره گفت:12 نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای مختلف استان در نوروز برگزار می شود.نمایشگاههایی در ابعاد ملی ,منطقه ای و استانی که با هدف جای دادن صنایع دستی در خرید های نوروزی برگزار می شوند.
نمایشگاههای صنایع دستی در مازندران از حیث گردش مالی و فروش در کشور نظیر ندارند و با اقبال گسترده گردشگران روبرو هستند.
بزرگ نیا می گوید:نمایشگاههای نوروزی صنایع دستی مازندران در نوروز 95 با فروش 7 میلیاردو و 600 میلیونی مقام نخست کشور را به خود اختصاص دادند.این درامد و فروش بیانگر نقش گردشگری در رونق اقتصادی استان است.
برای اولین بار طرح کارگاه گردی صنایع‌دستی برای معرفی تولیدات صنایع‌دستی استان برای مسافران نوروزی اجرا می‌شود. 
در قالب طرح کارگاه گردی، علاقه‌مندان می‌توانند به کارگاه‌های صنایع‌دستی مراجعه کرده و روند تولید صنایع‌دستی را مشاهده کنند.
**16موزه دولتی و خصوصی پذیرای گردشگران
ادامه این نشست اختصاص به ایجاد شرایط مناسب برای میزبانی از گردشگران نوروزی در شهرها و روستاهای مازندران داشت.
گردشگران نوروزی با دریافت اطلاعات از پایگاههای اطلاع رسانی و اقلام تبلیغاتی با جاذبه های کمتر شناخته شده استان اشنا خواهند شد.
بزرگ نیا با اشاره به انتخاب  شهرهای برتر گردشگری در زمینه ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و شاخص های تعریف شده از فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی و دستگاه های عضو ستاد خواست تا در این زمینه اقدامات خود را از هم اکنون مستندسازی و آماده و به دبیرخانه ستاد ارسال کنند. 
وی افزود:انجام بازرسی‌ها در طول ایام نوروز و رصد کامل نحوه ارائه خدمات از جمله تمهیداتی است که باعث می‌شود کیفیت مطلوب ارائه خدمات سنجیده شده شود.
وی ادامه داد: راهنمایان گردشگری در نوروز امسال با استقرار در مبادی ورودی شهرها و مراکز تاریخی و گردشگری تعامل خوب با مسافران و گردشگران داشته و از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان اطلاعات مفید ارائه دهند.

16موزه دولتی و خصوصی استان هم در روزهای تعطیلات نوروزی پذیرای گردشگران نوروزی خواهند بود تا روایتگر فرهنگ و تاریخ این دیار باشند.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5