چادرخوابی نوروزی حدود 52 هزار خانوار گردشگر در مازندران
1396-01-13 11:29
 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که جمعی از مسافران نوروزی امسال با برپائی 51 هزار و 733 تخته چادر در بوستان ها ، حاشیه خیابان ها و میادین شهرهای استان ، تعطیلات خود را سپری کردند.

مهران حسنی روز یکشنبه  افزود : بیشترین استقبال از چادرخوابی مربوط به دور دوم سفرهای نوروزی بود که روزانه بیش از هفت هزار تخته چادر در نقاط مختلف استان برپا شد.
سفرهای نوروزی در مازندران از 25 اسفند پارسال با فعال شدن ستاد خدمات سفر و ثبت وقایعی چون آمار تردد خودروئی و اقامت شبانه آغاز شد و تا 16 فروردین ادامه دارد.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده تا روز 12 فروردین حدود 11 میلیون نفر شب اقامت مسافران نوروزی در مازندران ثبت شد.
دور دوم سفرهای نوروزی در مازندران که از ششم فروردین آغاز شد به خاطر آفتابی شدن هوا که تا دهم ادامه داشت ، استقبال از چادرخوابی افزایش یافت .
معاون میراث فرهنگی مازندران گفت : در حالی که در دور دوم سفرهای نوروزی روزانه حدود هفت هزار تخته چادر در پارک ها ، حاشیه بلوارها و خیابان های شهرهای مازندران برپا شد که آمار در روزهای نخست تعطیلات نوروزی مانند روز 26 اسفند تنها 317 تخته بود.
وی افزود : از 27 اسفند پارسال تا چهارم فروردین امسال هم روزانه یک تا 2 هزار تخته چادر در برپا می شد .
ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران امسال 108 بوستان شهری را با ظرفیت اقامت 70 هزار نفر شب برای چادر خوابی مسافران نوروزی اختصاص داده بود.
 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5