پاکسازی محیط زیست و جمع آوری زباله درپارک جنگلی شهید زارع
1396-02-04 12:37
 

به مناسبت روز جهانی زمین پاک جمعی از راهنماییان گردشگری و سالمندان سرای ارشد،معاونت اجتماعی شهرداری ساری صبح یکشنبه 3 اردیبهشت ماه جاری در اقدامی خودجوش پارک جنگلی شهید زارع را از وجود زباله و پسماندها پاک کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران  گفت: این کار به منظور ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و تشویق مردم به رعایت نظافت و عدم ریختن زباله در هنگام حضور در طبیعت انجام شد.
مهران حسنی عرصه های جنگلی را سرمایه ملی و یکی از پرطرفدارترین جاذبه گردشگری برشمرد و اظهار کرد: جمعی از علاقمندان به محیط زیست به عنوان نماینده ای از اقشار مختلف مردم  با احساس مسئولیت در پاسداری از منابع طبیعی و توسعه کیفی جنگلها با استفاده از امکانات شخصی به مدت یک روز فضا و عرصه جنگلی شهید زارع را پاکسازی کردند.

 وی حراست از منابع طبیعی و عرصه های جنگلی را یکی از مولفه های رونق گردشگری دانست و تاکید کرد: اگر عموم مردم با حضور در چنین فعالیتهای نسبت به این عنصر مهم طبیعی حساس شوند هیچگاه نسبت به تخریب و آلوده کردن این مواهب خدادادی اقدام نخواهند کرد.

فتنی است:پارک جنگلي شهيد زارع ساری در سه كيلومتری شرق رودخانه تجن و شرق شهرستان ساري قرار دارد که با بیش ااز 70 هکتار مساحت ودرختان بلوط ، انجیلی و امکانات  اقامت کوتاه مدت برای گردشگران از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان ساری در استان مازندران است.  

 

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5