اتاق فکر دایمی دانشگاه مازندران و اداره کل گردشگری استان تشکیل شد
1396-02-21 08:17 (آخرین بروزرسانی : 09:47 21-02-1396)
 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران  از تشکیل اتاق فکر دایمی در زمینه توسعه گردشگری با همکاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و دانشگاه مازندران خبر داد.

مهران حسنی از امضای این تفاهمنامه به عنوان یکی از نتایج مثبت برگزاری نشست تخصصی وضعیت بوم گردی در راستای توسعه گردشگری در روستاهای مازندران یاد کرد و  افزود :براساس این تفاهم نامه نیازهای علمی و اجرایی استان در زمینه گردشگری با همکاری بخش پژوهش معاونت گردشگری و گروه گردشگری دانشگاه مازندران مرتفع شده و معضلات و مشکلات به صورت علمی- تحقیقاتی پیگیری خواهد شد.

وی تدوین و اجرای طرح های علمی و پژوهشی ، پروژه های مطالعاتی ، برگزاری کارگاه های آموزشی، نشست ها، همایش ها و جشنواره ها و تدوین و تالیف کتاب، مجلات علمی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را از جمله محورهای این تفاهمنامه  برشمرد و یادآور شد: برگزاری کرسی های علمی و انجام پایان نامه های تحصیلات تکمیلی نیز با همکاری واحد پژوهش معاونت گردشگری و گروه گردشگری دانشگاه مازندران انجام می شود.

معاون گردشگری مازندران گفت: تعریف موضوعات پژوهشی-کاربردی، راه اندازی دوره های تخصصی و تسهیل در بهره برداری از امکانات کتابخانه ای و علمی پژوهشی از جمله تعهدات دانشگاه مازندران براساس این تفاهم نامه است .

وی حمایت معنوی از پایان نامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، اعلام موانع و مشکلات توسعه صنعت گردشگری به منظور مشارکت در ارائه راهکارهای علمی از جمله مهمترین تعهدات این اداره کل براساس این تفاهم نامه ارزیابی کرد و گفت:امیدواریم از این پس با وجود نیروهای اجرایی و پژوهشی در کنار هم شاهد رشد روز به روز گردشگری و کاهش مشکلات جاری باشیم.

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5