محافظت شبانه روزی یگان حفاظت میراث از منطقه ویژه گردشگری سورت
1396-03-27 11:25 (آخرین بروزرسانی : 11:41 27-03-1396)
 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت: منطقه ویژه گردشگری سورت شبانه روزی توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی محافظت می شود.
سرهنگ نعمت قاسمی گفت:مجموعه جهانی باغ عباس آباد بهشهر،موزه گنجینه بابل،موزه تاریخ شهرساری و موزه تاریخ شهر آمل از دیگر بناهایی است که با نیروهای یگان مستقر در محل به صورت شبانه روزی نگهداری می شود.
وی از تعامل با دانشگاه ،مدارس و ائمه جمعه در قالب طرح مشارکت های اجتماعی خبر داد و افزود:این طرح جهت حفظ و حراست از آثار تاریخی در سطح استان صورت می گیرد.
قاسمی با اشاره به بازدید شبانه روزی بالغ بر 2 هزار و 300 اثر ثبتی و غیر ثبتی در سطح استان گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری نیروی انتظامی ،بسیج و قوه قضاییه در قالب 17 هزار و 610 مورد گشت های شبانه روزی موفق به دستگیری 12 باند 26 نفره از متجاوزین میراث فرهنگی شدیم که در پی آن 92 قلم اشیای تاریخی اصل و بدل،8 دستگاه فلزیاب و 17 قطعه سکه تاریخی اصل و بدل کشف و ضبط شد.
وی همجنین برگزاری دوره آموزش ضابطین خاص قضای دادگستری با حضور اساتید برتر قضایی استان مازندران از جمله دیگر برنامه های سال جاری جهت توانمند سازی یگان حفاظت میراث فرهنگی برشمرد.
فرمانده یگان حافظت میراث از مردم خواست هر گونه اخبار در خصوص حفاری های غیر مجاز،تخریب آثار تاریخی،ساخت و ساز غیر مجاز و خرید و فروش اشیای تاریخی را از طریق شماره  تلفن 33391007-011  به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اطلاع دهند.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5