سه روستای مازندران پایلوت طرح ضربتی اشتغالزایی در 76 روستای کشور شد
1396-03-29 14:06 (آخرین بروزرسانی : 09:54 31-03-1396)
 

دبیر ستاد دایمی خدمات سفر استان مازندران از اجرای طرح ضربتی اشتغالزایی 76 روستاد در سراسر کشور خبر داد.

دبیر ستاد دایمی خدمات سفر استان مازندران روز دوشنبه در جلسه ستاد دایمی خدمات سفر استان مازندران که به منظور برنامه ریزی سفرهای تعطیلات تابستان  برگزار شد،  از اجرای طرح ضربتی اشتغالزایی 76 روستاد در سراسر کشور خبر داد.

دلاور بزرگ نیا افزود : براساس این طرح سه روستای آسیابسر بهشهر،کندلوس نوشهر و جنت رودبار رامسر نیز جزو این 76 روستا است که به عنوان روستاهای پایلوت اشتغال روستایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد:در طرح ضربتی اشتغال در توسعه گردشگری تمامی ظرفیت های موجود در روستا در زمینه های مختلف گردشگری ،تولید صنایع دستی ، بافت روستا و آثار تاریخی مورد توجه قرار گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:بوم گردی ،طبیعت گردی و اجرای آیین ها و ترویج غذاهای محلی از جمله برنامه های اجرایی در این سه روستا براساس طرح ضربتی اشتغالزایی در 76 روستا است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز ما تنها به این 3 روستا و روستاهای گردشگری معطوف نمی شود تاکید کرد : از ورود هر روستا  که ظرفیت جذب گردشگر را داشته باشد و دهیاریها و اهالی روستا علاقمند به فعالیت های گردشگری باشند استقبال می شود

آمادگی 100 درصدی کمیته های 12 گانه

جانشین ریس ستاد دایمی خدمات سفر استان مازندران اظهار داشت:از 27 اسفند سال 95 تا 13 فروردین سال جاری 12 میلیون و 38 هزار و 471 نفر شب اقامت در مازندران صورت گرفت.

علی نبیان با اشاره به رشد 11 درصدی اقامت گردشگران در ایام نوروز افزود : در ایام تعطیلات نوروز امسال 14 نمایشگاه صنایع دستی، گردشگری و سوغات شامل 8 نمایشگاه ملی و 6 نمایشگاه استانی در سطح استان با گردش مالی بیش از 70 میلیارد تومان جهت استفاده گردشگران برپا شد.

نبیان به برنامه ریزی ها و ساماندهی محورهای مواصلاتی به سمت مازندران در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: به رغم افزایش گردشگران ترافیک های آنچنانی در مسیرهای مواصلاتی مازندران نداشتیم
معاون امور عمرانی استانداری مازندران ادامه داد : ستاد اجرایی سفر این استان از قبل از نوروز فعالیت خود را آغاز کرده اما اقدامات ستاد معطوف به این ایام نبوده و به خاطر جایگاه مازندران از نظر گردشگری و حضور گردشگران و مسافران در ایام مختلف این ستاد همچنان فعال است
وی با بیان اینکه هفته آینده شاهد ورود گردشگران و مسافران در ایام تعطیلات عید فطر خواهیم بود، گفت : تمامی اعضای ستاد سفر باید از آمادگی کامل برای ایجاد سفری زیبا درایام  تعطیلات تابستان داشته باشند و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی با اشاره به آماده باش 100 درصدی پلیس راه و راهور، هلال احمر و اورژانس، بر تشدید نظارت بر اماکن رفاهی، پارک ها و تفرجگاه ها و حضور پررنگ تر ناظران مربوطه در خیابان ها و بازارها برای کنترل قیمت ها تاکید کرد.
نبیان به وجود بیش از 5 هزار بقاع متبرکه در استان به عنوان ظرفیت های گردشگری مذهبی و دیگر ظرفیت های تاریخی و طبیعی استان  اشاره کرد و گفت:کمیته های 12 گانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان نیز باید بهتر از قبل مدیریت امور را به دست گیرند.

در این جلسه همچنین اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران گزارش هایی از آمادگی دستگاه های ذیربط در زمینه ساماندهی امور مسافران در تعطیلات عید فطر ارائه دادند.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5