در سه ماهه نخست سال 96 / 20 موافقت اصولی تاسیسات گردشگری در مازندران صادر شد
1396-04-27 13:38 (آخرین بروزرسانی : 13:41 27-04-1396)
 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از صدور 20 موافقت اصولی ایجاد تاسیسات گردشگری در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

دلاور بزرگ نیا گفت: با اجرایی شدن این تاسیسات گردشگری طبق طرح ارایه شده 2 هزارو 434 فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی با بیان این مطلب که در سال جاری طرح های گردشگری جهت دریافت تسهیلات بانکی به ارزش بیش از 62 میلیارد ریال به بانک معرفی شده است افزود: 8 هزار و 410 میلیون ریال جهت توسعه زیرساخت ها هزینه شده است.

وی همچنین از تهیه و تدوین 51 پرونده ثبت آثار تاریخی، طبیعی و معنوی در سال جاری خبر داد و گفت: موزه خصوصی تبریزی در شهرستان نوشهر نیز اردیبهشت ماه سال جاری به لیست موزه های استان اضافه شد.

دلاور بزرگ نیا افزود: 136پروانه بهره برداری تحت عنوان خانه مسافر، یک اقامتگاه بومگردی ،متل و هتل آپارتمان و همچنین 3 پروانه بهره برداری واحد پذیرایی بین راهی  صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 33 هتل، متل و واحد پذیرایی بین راهی در استان گواهینامه استاندارد براساس استانداردهای روز گردشگری را دریافت کردند اظهار داشت: 6 هتل، متل و واحد پذیرایی بین راهی نیز در حال ارزیابی جهت دریافت گواهینامه استاندارد هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:  قریب به 11 بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در سه ماهه نخست سال جاری برگزار شد.

دلاور بزرگ نیا با اشاره به برگزاری دوره های آموزش شاغلین  صنایع دستی افزود: دو تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش و همچنین سازمان فنی و حرفه ای استان منعقد شد و مفاد آن در دستو کار این معاونت قرار دارد.

وی گفت: صدور 28 پروانه تولید انفرادی جدید، تمدید 102 پروانه و همچنین 30 کارت شناسایی مهارت آموزش دیدگان رشته های مختلف صنایع دستی از جمله اقدامات معاونت صنایع دستی در سال جاری است.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5