12 دفتر خدمات مسافرتی در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد
1396-07-02 13:51 (آخرین بروزرسانی : 14:06 02-07-1396)
 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت:همزمان با روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری 12 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به بهره برداری می رسد و به لیست دفاتر تورستی استان اضافه می شود.

دلاور بزرگ نیا با بیان اینکه 187 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در مازندران وجود دارد؛ گفت:با افتتاح این دفاتر قریب به 40 فرصت شغلی در حوزه گردشگری ایجاد می شود.

وی افزود: در روز جهانی گردشگری 3 دفترخدمات مسافرتی در ساری،2 دفتر در شهرهای بابلسر،محمودآباد و نوشهر و یک دفتر توریستی در شهرهای بابل،رویان و رامسر نیز جمعا به ارزش 6300 میلیون ریال سرمایه گذاری  به بهره برداری می رسد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه مازندران  با وجود آثار تاریخی بیشمار، مناطق گردشگری‌، طبیعت بکر و بی نظیر خود از استان‌های شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود؛ بیان کرد: دفاترخدمات مسافرتی و جهنگردی از جمله تاسیسات گردشگری است که می تواند با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.

 

وی بیان کرد: دفترخدمات مسافرتی به عنوان واسطه میان عرضه کننده برنامه سفر در قالب تور و متقاضی به عنوان استفاده کننده از این پکیج های سفر نقش پررنگی در صنعت گردشگری ایفا می کنند؛ گفت: ارائه اطلاعات درست برای بهتر گذارندن سفر گردشگران و ایجاد انگیزه برای سفر به یک منطقه  نیز از دیگر وظایف آژانسهای مسافرتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران ازمشارکت درهدف سازی سفر به عنوان یکی از مهمترین وظایف دفاتر خدمات مسافرتی یاد کرد و گفت:پیش بینی انگیزهای سفر و برنامه ریزی مدون برای اجرای آن توسط دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نقش قابل توجهی در جذب گردشگر به یک منطقه دارد.

وی با بیان اینکه سهم دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در جذب گردشگر بیش از دیگر تاسیسات گردشگری است و رونق گردشگری و جذب گردشگر بیشتر با ایجاد رقابت و تنوع بخشیدن به خدمات امکان پذیر است گفت: آژانسهای توریستی باید تلاش کنند جاذبه ای جدید و یا پدیده ای بکر را به مردم و گردشگران معرفی کنند تا در این عرصه رقابتی پیروز شوند.

بزرگ نیا از برگزاری برنامه بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و افتتاح پروژه های گردشگری با حضور مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مازندران خبر داد و گفت: این برنامه در نیمه دوم مهرماه در مازندران برگزار می شود.

وی افزود: 5 مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری زنگ گردشگری در مدارس استان با شعار گردشگری پایدر، ابزاری برای توسعه به عنوان یکی از مهمترین شاخصهای توسعه استان به صدا درمی آید.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5