حل مشکلات دماوند مدیریت یکپارچه می خواهد
1396-10-18 14:07
 

علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران عصر روز شنبه در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بر مدیریت یکپارچه در مورد دماوند تاکید کرد و گفت: باید برنامه جامعه ای برای رسیدگی به دماوند داشته باشیم.

وی از تشکیل کمیته ای جهت رفع موانع و مشکلات قله دماوند با مدیریت محیط زیست خبر داد و افزود: دماوند کاندیدای ثبت جهانی است باید تمامی عواملی که موجب تخریب این اثر ارزشمند ملی میشود چون جاده های دسترسی متعدد و استفاده بی رویه پوشش گیاهی  گیاهان دارویی بررسی و راهکاری برای حل آن اندیشیده  شود

نبیان در ادامه گفت: برای ساماندهی نمازخانه و سرویس بهداشتی پارک‌ها با منابع طبیعی ساری و نوشهر هماهنگی لازم انجام شده است تا همکاری مناسب داشته باشند.

 

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از کارگروه به عنوان  تمرینی برای یک کار فرابخشی است یاد کرد و گفت: حضور سرمایه گذار و انجام سرمایه گذاری همراهی همه دستگاه های اجرایی استان را می طلبد

بزرگ نیا گفت در زمینه گردشگری آبی کار کمی انجام نشده است  این در حالی است هم ظرفیت و پتانسیل ها زیادی در استان وجود دارد و هم اقبال گردشگران برای استفاده از گردشگری آبی و دریایی بسیار زیاد است.

مسئول کمیته گردشگری اداره کل میراث فرهنگی در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان اظهار کرد: 70 تا 80 درصد سرویس‌های بهداشتی واحدهای اقامتی در استان ساماندهی شدند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود هاشمی تصریح کرد: با توجه به مسافرپذیر مازندران حساسیت در مواردی باقی مانده هم در برنامه کاری قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در ساماندهی سرویس‌های بهداشتی پارک‌های جنگلی به شدت دچار مشکل هستیم.

محمود هاشمی اضافه کرد: پارک‌های جنگلی میرزا کوچک‌خان و پارک لاله فاقد سرویس بهداشتی و نمازخانه هستند.

وی ادامه داد: برای ساماندهی نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی پمپ‌های بنزین و سی‌ان‌جی‌ها و پارک‌ها به ترتیب از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و منابع طبیعی انتظار همکاری داریم.

شایان ذکر است: طرح گردشگری سد صلاح الدین کلا، دریاچه ولشت و بررسی مشکلات قله دماوند و همچنین سرویس های بهداشتی و نمازخانه های بین راهی استان از جمله طرح هایی بود که در جلسه کارگروه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5