سومین دوره آموزش شاغلین گردشگری در مازندران برگزار می شود
1396-10-23 09:59
 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری سومین دوره آموزش شاغلین گردشگری در بخش هایی مختلف  خدمت رسانی به گردشگران در استان مازندران خبر داد

مهران حسنی ازآموزش به عنوان یک نیاز ضروری در توسعه گردشگری یاد کرد و گفت: این دوره های آموزشی به صورت متمرکز در سراسر کشور به منظور توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف گردشگری به ویژه اعضای خدمت رسان در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر برای سومین سال پیاپی برنامه ریزی شده است.

 

وی با بیان اینکه به جای 16 دوره آموزشی ابلاغی 23 دوره آموزشی در مازندران برگزار میشود افزود: تاکنون براساس برنامه زمانبندی  دوره ها آموزش مدیران واحدهای بین راهی، آشپزی و طبخ آبریان، عوامل اجرایی کاروان راهیان نور و رانندگان وسایل نقلیه توسط بخش خصوصی  و اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد است.

 

حسنی به دوره های 2 روزه  مصاحبه زبان تخصصی،میزبانی واحدهای پذیرایی،میزبانی واحدهی اقامتی، مدیران واحدهای بین اهی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی اشاره کرد و گفت: جهت سهولت استفاده فراگیران این دوره های آموزش در دو نوبت و با فواصل منطقه ای شرق و غرب برگزار می شود.

 

وی ازبرگزاری دوره راهنمایان گردشگری در 27 بهمن ماه اشاره کرد و یادآور شد: 28 بهمن ماه جاری کارکنان پلیس انتظامی ،راه و راهور با سرفصل های تعیین شده با گردشگری و مباحث مربوط به آنان آشنا می شوند.

 

معاون گردشگری مازندران از بازآموزی راهنمایان موزه و محوطه های تاریخی خبر داد و گفت:بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی یکی از مهمترین ابزارهای گردشگری است که می تواند مدت اقامت گردشگران در منطقه را اافزایش داده و موجب اقتصادی شدن ورود گردشگر به یک منطقه شود.

 

وی همچنین از پیش بینی دوره آموزشی فرانت آفیس،خانه داری ،مراکز اطلاع رسانی و توانمدسازی جوامع محلی و روستاهای محلی اشاره کرد و افزود:روستا ها  یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم مازنی است و این آموزشها به منظور توانمد سازی اقتصادی جوامع محلی در این مناطق با سرفصل های مشخص برپا می شود.

 

وی از برپایی کلاس های آموزشی عوامل اجرایی و اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفرمتشکل از نمایندگان دستگاه ها و نهادهای استان یکشنبه 29 اسفند ماه جاری خبر داد و گفت: رونق و توسعه در هر مقوله ای در گرو آموزش و فرهنگ سازی است و این مهم در گردشگری به دلیل فرابخشی بودن این صنعت بیش از پیش احساس می شود.

 

حسنی با بیان اینکه جهت گیری استان برای رونق رشته های مختلف گردشگری چون گردشگری سلامت،دریایی و طبیعت گردی موجب همه زمانی شدن گردشگری در مازندران خواهد شد افزود:برگزاری کارگاه های آموزشی گردشگری در فواصل مختلف جهت آموزش بخش های مختلف خدمت رسانی به گردشگران در روند توسعه توریسم نقش بسزایی خواهد داشت.

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5