رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از پروژه هتل ۵ستاره آراز نوشهر بازدید کرد
1396-11-29 09:13
 

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان مازندران از پروژه در حال احداث هتل ۵ستاره آراز نوشهر بازدید کرد.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شنبه ۲۸ بهمن به‌همراه محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و محمد اسلامی استاندار مازندران از بخش‌های مختلف این پروژه در حال احداث بازدید به‌عمل آورد.

او در این بازدید و در گفت‌و‌گو با مدیران و سرمایه‌گذاران این پروژه در جریان آخرین مراحل پیشرفت هتل ۵ستاره آراز قرار گرفت.

مونسان بعد از شنیدن توضیحات مدیران این پروژه پیشنهاد داد تا اداره برخی از هتل‌ها به برندهای خارجی واگذار شود.

او افزود: «هتل‌داری در حال حاضر در دنیا به دو صورت است. برخی از افراد در ساخت هتل سرمایه‌گذاری می‌کنند و بهره‌برداری از هتل را نیز انجام می‌دهند و در حالت دوم برخی از افراد فقط بهره‌برداری از هتل را با توافق با سرمایه‌گذار انجام می‌دهند.»

مونسان گفت: «در‌صورتی‌که بهره‌برداری و اداره کردن هتل به برندهای خارجی سپرده شود علاوه بر این‌که می‌توان از تجربه آن‌ها در ارتقای بهره‌برداری از هتل استفاده کرد می‌تواند باعث جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی شود.»

او تصریح کرد: «زمانی که بهره‌برداری از هتل به برندهای خارجی واگذار شود می توان با امضای توافق‌نامه از آن‌ها خواست تا در یک بازه زمانی تعداد مشخصی گردشگر خارجی جذب کنند.»

معاون رئیس‌جمهوری خطاب به مدیران این پروژه افزود: «هتل ۵ستاره آراز یکی از پروژه‌های ویژه گردشگری کشور است و با توجه به تاکیدات دولت و رئیس‌جمهوری آمادگی حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گردشگری را داریم.»

پروژه گردشگری هتل ۵ستاره آراز مهرماه سال ۹۵ در زمینی به مساحت ۵ هکتار آغاز شده است. این پروژه در ۳۰ طبقه در حال احداث است و در مرحله اسکلت ۹۶ درصد پیشرفت دارد. هتل ۵ستاره آراز دارای ۵۳۰ اتاق و سوئیت است و چهار رستوران و یک رستوران گردان، استخر سرپوشیده، کافی‌شاپ، کتابخانه، سالن کنفرانس و... خواهد داشت.

مدیران این پروژه در حال اخذ مجوز برای احداث مارینا هستند.

در حاشیه این بازدید مجید شعبان‌نژاد شهردار نوشهر نیز طرح احداث کمپینگ ساحلی نوشهر را به معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارائه کرد.

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5