ظرفیت اسکان بیش از ۸۴۴ هزار نفر شب اقامت در مازندران
1396-12-06 11:22
 

معاون عمرانی استاندار مازندران از ظرفیت اسکان  بیش از ۸۴۴ هزار نفر شب اقامت به صورت روزانه در مازندران خبر داد.

علی نبیان، عصر شنبه، در  جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان اینکه برنامه ‌ریزی در خصوص نحوه ارائه خدمات سفر تنها محدود به زمان خاصی نیست، بیان داشت: مازندران همواره در تمامی فصول میزبان گردشگران زیادی است و این امر موجب فعال بودن ستاد اجرایی خواهد بود .

معاون عمرانی استانداری مازندران از فعالیت کمیته دوازده ‌گانه در این خصوص خبر داد و تصریح کرد: تمامی کمیته‌ها از جمله تنظیم بازار، شهرداری‌ها و کمیته‌های روستایی تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران انجام خواهند داد

نبیان ایجاد نمایشگاه‌های محلی را برای عرضه محصولات بومی و محلی  مهم دانست و افزود: ۱۲ غرفه برای خدمات‌دهی به گردشگران ایجاد شد که چهار غرفه به صورت ملی و مابقی استانی بودند.

 

 

وی با اشاره به اینکه ۲۲ نمایشگاه عرضه محصولات بومی و محلی در ۲۲ شهرستان استان فعال خواهند بود، ادامه داد: مکاتبات لازم با فرمانداران و شهرداران شهرستان‌ها صورت گرفت و مدیران شهرستانی میراث فرهنگی نیز به‌عنوان دبیر با آن همکاری خواهند داشت .

معاون عمرانی استانداری مازندران به میزان فروش نمایشگاه‌های بومی مستقر در شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: بالغ بر ۸ میلیارد تومان میزان فروش و گردش مالی این نمایشگاه‌ها بوده است که تولیدات استانی و کشوری در آنها عرضه می‌شد.

نبیان رواج بوم‌گردی را از نکاث مثبت صنعت گردشگری مازندران خواند و عنوان کرد: توسعه گردشگری در روستاها می‌تواند در رونق اقتصاد روستایی و بالا بردن  سطح معیشت روستاییان تاثیر مطلوبی داشته باشد .

وی ارزش افزوده ایجاد شده توسط گردشگران را برای اقتصاد استان مهم ارزیابی کرد و  بیان داشت :۱۲ میلیون و۲۰۰ هزار گردشگر  به صورت شب اقامت در مازندران حضور پیدا کردند .

معاون عمرانی استانداری مازندران ارائه آمار درست را برای برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری خواستار شد و خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای ظرفیت اسکان در استان به صورت روزانه حداقل  ۸۴۴هزار و ۳۷۸ نفر شب اقامت خواهد بود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران در این جلسه با بیان اینکه نباید فرصت صنعت گردشگری را نادیده گرفت، افزود: رونق اقتصادی و آشنایی با فرهنگ بومی و محلی مازندران از دستاوردهای صنعت گردشگری در استان خواهد بود .

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری مازندران منافع اقتصادی حضور گردشگر در استان را مهم ارزیابی کرد و گفت:  هر ۲۵ گردشگر داخلی می‌تواند ارزش اقتصادی یک شغل را در مازندران تامین کند و به همین خاطر ۴۰هزار نفر به‌طور مستقیم از حضور گردشگران در مازندران سود خواهند برد.

 

 

بزرگ‌نیا در خصوص گردشگری خارجی، یادآور شد: طبق آمار رسمی سکونت در اقامتگاه‌های استان، ۷۰هزار گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های رسمی ساکن شدند

وی ساماندهی ویلاها و اقامتگاه‌های استان را امری ضروری دانست و تصریح کرد: اقامتگاه‌هایی که به گردشگران خدمات ارائه می‌دهند باید ساماندهی شوند و گردشگر باید در اقامتگاه رسمی سکونت داده شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه هر گردشگر خارجی حداقل هزارو ۵۰۰دلار برای سفر هزینه خواهد کرد، اظهار داشت: وجود گردشگران خارجی و خرید سوغات و صنایع دستی بومی رشد قابل توجهی را در صادرات چمدانی استان ایجاد می‌کند .

بزرگ‌نیا  فاصله گرفتن از خام فروشی و برنامه‌ریزی در رونق صنعت گردشگری را خواستار شد و  خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری فرصتی نوظهور در اقتصاد مازندارن است و باید برای استفاده از آن اقدامات لازم را صورت داد

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5