فروش قریب به 7 میلیارد تومان در نمایشگاه های صنایع دستی مازندران
1397-01-12 12:20
 

 معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران از فروش 6 میلیارد و 900 میلیون تومان نمایشگاه صنایع دستی  تا پایان روز دهم مازندران خبر داد.

حسین ایزدی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد خدمات سفر مازندران گفت: ۲۰۰ رشته از صنایع دستی در کشور به تصویب سازمان میراث فرهنگی رسیده است که ۸۰ رشته صنایع دستی مازندران را نیز شامل می‌شود.

سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث مازندران ادامه داد: هنرمندانی که در این ۸۰ رشته مصوب فعالیت می‌کنند اما شغل ثابتشان نیست، می‌توانند با مراجعه به اداره‌های میراث فرهنگی شهرهای خود تقاضای دریافت کارت شناسایی کنند.

ایزدی با تأکید بر اینکه طی ۲۴ ساعت پس از تقاضا، کارت شناسایی بدون بیمه صادر خواهد شد که طبق آن تسهیلات دو تا هشت درصد ارائه خواهد شد، گفت: هنرمندان روستایی تسهیلات شش درصدی، هنرمندان شهرهای با جمعیت زیر ۱۰ هزار نفر تسهیلات هشت درصدی دریافت خواهند کرد.

وی همچنین اعلام کرد که برای تجهیز کارگاه‌های صنایع دستی در طرح پشتیبان تسهیلات دو درصدی ارائه می‌شود.

ایزدی میزان تسهیلات صنایع دستی را از ۱۵ میلیون تومان به بالا اعلام کرد.

سرپرست صنایع دستی اداره کل میرث فرهنگی مازندران با اشاره به اینکه ۷۲ اثر صنایع دستی مازندران دارای مهر اصالت ملی دارند و ۱۴ اثر نیز ثبت جهانی شده‌اند و مهر اصالت یونسکو دارند، افزود: در نوروز امسال ۲۲ نمایشگاه صنایع دستی در شهرها، ۳۲ نمایشگاه روستا و هفت نمایشگاه عشایر در استان برپا شده است و این در حالی است که در سال گذشته در مجموع ۱۴ نمایشگاه بر پا شده بود.

ایزدی ضمن اعلام اینکه در ایام نوروز سال ۹۶ در مجموع میزان فروش نمایشگاه‌های صنایع دستی هشت میلیارد تومان بوده است، گفت: این در حالی است که امسال فروش نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهرهای استان تا پایان روز دهم فروردین شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی تأکید کرد سعی بر این است که کالای چینی در میان آثار صنایع دستی نمایشگاه‌ها به فروش نرسد و گفت: از آن‌جایی که آثار صنایع دستی و سوغات گران‌تر از کالاهای چینی است و توان خرید بالاتری می‌طلبد، برای حمایت از هنرمندان اجازه دادیم که ۱۵ تا ۲۵ درصد سوغات و هدایا و -نه آثار صنایع دستی- از آثار چینی باشد

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5