ضرورت ایجاد خدمات مشترک در پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد
1397-03-05 00:31
 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ضرورت تعیین خدمات مشترک باغ جهانی عباس آباد بهشهر برای ارایه خدمات بهتر به گردشگران خبر داد.

سیف الله فرزانه در مراسم روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی در محل پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد بهشهر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی میراث فرهنگی و نیز شهروندان بهشهری برگزارشد افزود: عباس آباد نیازمند مدیریت یکپارچه است که با تحقق این موضوع  می توان به اجرای درست ضوابط میراثی در این مجموعه امیدوار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران  اظهار کرد: طی سال ها تلاش کردیم که باغ عباس آباد را به جایگاه شایسته خود برسانیم زیرا این مجموعه به ثبت جهانی رسیده و باید به صورت ویژه به استان، کشور و در سطح جهانی معرفی شود.

فرزانه  تاکید کرد: آن گونه که در شأن و جایگاه واقعی مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر بوده تا کنون به آن توجه نشده و در حقیقت مورد غفلت واقع شده است و از طرفی با مشکل مدیریت چندگانه باغ عباس آباد مواجه هستیم که باید مدیریت آن یکپارچه شود تا تصمیمات درست در جهت پیشبرد اهداف عباس آباد اتخاذ شود.

 

 

امام جمعه بهشهر دیگر سخنران این مراسم، انتصاب سیف الله فرزانه را به مدیرکلی میراث فرهنگی مازندران مثبت قلمداد کرد و افزود: امیدوارم با دلسوزی، جدیت در کار و پیگیری که در ایشان سراغ دارم، مشکلات گردشگری در استان حل و فصل گردد.

حجت الاسلام جباری یادآور شد: به موضوع سیر و سفر و اهمیت پرداختن به آن در آموزه های دینی تاکید کرد و گفت: در گذشته نیز همانند امروز تمامی رویدادها ثبت و ضبط  می شد.

وی تصریح کرد: باغ جهانی عباس آباد یکی از مهمترین ظرفیت های استانی شهرستان بهشهر است و برای استفاده از آن باید با برنامه ریزی دقیق تر قدم برداشت.

معاون میراث فرهنگی مازندران در ادامه مراسم  از تعریف 100 پروژه میراثی به ارزش 6 میلیارد تومان خبر داد و افزود: در حال حاضر8 موزه دولتی و 9 موزه خصوصی و مشارکتی در مازندران فعال هستند و دو تفاهم نامه نیز جهت احداث موزه در بوستان ولایت ساری و همچنین در شهرستان تنکابن به عنوان موزه باستان شناسی غرب استان با شهرداری منعقد شده است.

وی همچنین از موزه کشتی در خانه تاریخی تقوایی شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: 15 هزار شی تاریخی و فرهنگی در استان مازندران وجود دارد که می توان جوابگوی احداث موزه در تک تک شهرهای استان مازندران باشد.

از جمله برنامه های این مراسم، اجرای موسیقی سنتی مازندرانی توسط استاد محمد رضا اسحاقی که نام ایشان به عنوان گنجینه زنده بشری ثبت شده و اهداء لوح تقدیر به فعالان حوزه میراث فرهنگی و یگان حفاظت  استان مازندران بود.

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5