موزه تاریخ شهر آمل به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد
1397-03-05 00:38
 

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از معرفی موزه آمل به عنوان موزه برتر در میان موزه های دولتی متوسط کشور خبر داد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از معرفی موزه آمل به عنوان موزه برتر در میان موزه های دولتی متوسط کشور خبر داد.

روز دوشنبه اول خرداد ماه سال جاری در مراسمي ويژه به مناسبت هفته ميراث فرهنگي، موزه و موزه داران برتر از سوي هيات داوران سازمان ميراث فرهنگي معرفي شدند که در این مراسم موز آمل به دلیل اقدامات انجام شده در شاخص "گرداوری" در سال 96 به عنوان موزه برگزیده در میان موزه های دولتی متوسط کشور معرفی شد.

همچنین "مریم الطافی" به عنوان مسئول موزه های برتر و زینب صفایی به عنوان موزه دار نمونه  کشور معرفی و لوح تقدیر گرفت.

در بخشی از این لوح که به امضای سید احمد محیط طباطبایی ریس کمیته ملی موزه های ایران رسیده است؛آمد: موزه خانه سبز خاطره و حافظ فرهنگ برای ارتقای جامعه است و روز جهان موزه مناسبت ارزنده ای برای یادآور کوشش های بی دریغ عزیزان است که در اعتلای موزه های کشورفعالیت می نمایند.

در یازدهمین آیین داوری موزه برتر پس از بررسی های داوران و طبق آرای آنها،کمته ملی موزه های ایران مفتخر است اعلام نماید،موزه آمل به دلیل اقدامات انجام شده در شاخص "گردآوری" در سال 1396 به عنوان موزه برگزیده در میان موزه های دولتی متوسط کشور انتخاب گردیده است .

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5