اشتغال پایدار، با توجه به زیر ساختهای صنایع دستی امکانپذیر است
1397-03-21 09:41 (آخرین بروزرسانی : 09:46 21-03-1397)
 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت: اشتغال پایدار با توجه به زیر ساختهای صنایع دستی امکانپذیر است

سیف‌الله فرزانه صبح یکشنبه در نشست با هنرمندان صنایع‌دستی در استان با گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی خواهان شناسایی مطالبات هنرمندان این رشته شد؛گفت:بعد از کشاورزی، صنایع‌دستی حرف اول را در استان مازندران می‌زند و باید سوغات شمال و استان دربسته گردشگری قرار گیرد.

 

 

 

وی بابیان اینکه خرید صنایع‌دستی و محصولات گردشگری سبب اشتغال پایدار و بازگشت سرمایه می‌شود عنوان کرد: همه شعار اشتغال پایدار را می‌دهیم اما به دلیل نبود آموزش در یک رقابت نابرابر قرارگرفته‌ایم.

 

فرزانه اظهار داشت: زمانی محصولات صنایع‌دستی ما می‌توانند در بازار نابرابر با محصولات خارجی رقابت کنند که آموزش‌ها و حمایت‌های لازم را به عمل‌آوریم.

 

وی پراکندگی هنرمندان و نبود بازارچه‌های صنایع‌دستی را از مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت برای بازاریابی و فروش صنایع‌دستی نیازمند بسترسازی و فرهنگ‌سازی هستیم و اگر می‌خواهیم اشتغال پایدار را به اثبات برسانیم باید به حوزه زیرساختی در صنایع‌دستی توجه کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با عنوان اینکه صنایع‌دستی نیازمند نگاه نو و جدید است و باید آن را دریابیم گفت: تأمین مواد اولیه از دغدغه‌های مهم صنایع دستی است ولی نباید آموزش و کارهای زیربنایی در صنایع‌دستی رها شود.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5