دریا، فرصت مهم گردشگری مازندران
1397-03-28 10:50
 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در نشست با دو تن از نمایندگان مرکز و شرق استان، دریای مازندران را فرصتی مناسب و مهم در گردشگری مازندران برشمرد.

در اولین نشست که صبح امروز برگزار شد، علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های مهم دریای مازندران ایجاد اسکله های تفریحی، استفاده از قایق های تندرو و لزوم توجه به حوزه مهم گردشگری دریایی را خواستار شد و گفت: تمام توان خود را برای پیگیری و حل مشکلات مرتبط با این حوزه مهم به کار خواهد گرفت.

او با اشاره به ظرفیت های مهم شهرستان ساری در دیگر حوزه ها گفت: چشمه های آب معدنی و بخصوص چشمه باداب سورت یکی از ظرفیت های مهم منطقه چهاردانگه است که با برنامه ریزی و تلاش بیشتر و جذب سرمایه گذار می توان گردشگری را در این جاذبه مهم، هدفمند ساخت.

سیف الله فرزانه نیز در این نشست حمایت نمایندگان استان و نگاه مثبت آنان را در حوزه گردشگری فرصتی مهم برشمرد و گفت: با تهیه و اجرای طرح جامع گردشگری در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برنامه ریزی های منسجم و اجرایی در تمام حوزه ها صورت خواهد پذیرفت.

او با اشاره به دغدغه ی همه ی مسئولان استان نسبت به گردشگری دریایی، حمایت همه جانبه مسئولان کشوری و استانی را در حل مشکلات این حوزه مهم در اقتصاد مازندران خواستار شد.

هم چنین در نشست عصر امروز که با حضور دکتر علی محمد شاعری نماینده مردم شرق مازندران برگزار شد، سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، شرق استان را یکی از از مهم ترین مناطق گردشگری مازندران و ایران برشمرد و گفت: محور مهم گردشگری مذهبی، وجود پایگاه ارزشمند میراث جهانی باغ عباس آباد، میراث طبیعی بیشمار ظرفیت های مهم این منطقه از مازندران است که با حمایت و توجه بیشتر همه ی مسئولان و برنامه ریزی بر اساس طرح جامع گردشگری آینده ایی روشن در انتظار آن است.

دکتر شاعری نماینده مردم شرق استان مارندران نیز در این نشست با توجه به اهمیت پایگاه جهانی باغ عباس آباد و اعتبار جهانی این منطقه، خواستار برگزاری نشستی با حضور مدیران کل و دستگا های مرتبط با این مجموعه شد تا با حل مشکلات و تشریح شرح خدمات مشترک به مدیریت یکپارچه این مجموعه کمک گردد.

 

 

او با اشاره به اهمیت گردشگری در شرق استان مازندران، این منطقه را دارای ظرفیت های بالقوه فراوانی برشمرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی همه مسئولان و پیگیری نمایندگان استان این فرصت ها به نتیجه خواهد رسید و ما شاهد رونق اقتصادی منطقه از حوزه مهم گردشگری خواهیم بود.

وی با اشاره به اهمیت فروش و رونق بازار صنایع دستی، خواستار ایجاد بازارچه صنایع دستی در هر شهرستان شد و افزود: مناطق نمونه گردشگری، جنگل های بکر و زیبا، وجود دریایی با ساحل آرام در منطقه فرصت های ناب خدادادی است که باید با حفظ و احترام به محیط زیست، میزبان گردشگران داخلی و خارجی باشد.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5