فرهنگ و آداب و رسوم مازندران در برج میلاد به نمایش درمی آید
1397-05-10 12:16
 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت: آداب و رسوم و فرهنگ مازندرانی در برج میلاد تهران به نمایش درمیاید.

سیف الله فرزانه با اشاره به اینکه جشنواره ملی چارسوق در راستای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و ظرفیت های استان های سراسر کشور برگزارمی شود، یادآور شد: 12 مردادماه سال جاری شب فرهنگی مازندران در تهران است و تمامی داشته های استان شامل فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و ظرفیت های گردشگری مازندران در برج میلاد میزبان علاقمندان به حوزه فرهنگ و هنر در این گردهمایی فرهنگی خواهد بود.

 

 

وی برگزاری این برنامه ها را فرصتی جهت معرفی جذابیت های سراسر کشور برشمرد و افزود: برای توسعه زیرساخت های عمرانی تلاش های فراوانی صورت می گیرد. اما نسبت به حوزه فرهنگ و برنامه ریزی های فرهنگی در مناسبت های مختلف عزم جدی وجود ندارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: صرف وقت و اعتبار برای موضوعات و فعالیت های فرهنگی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری به ویژه در زمینه صنعت توریسم و جذب گردشگر بیشتر محسوب می شود

فرزانه یکی از مهمترین ظرفیت های مازندران را داشته های غنی این استان در زمینه های مختلف فرخنگی چون هنر موسیقی، صنایع دستی و آداب و رسوم ارزیابی کرد و افزود: چنانچه این پتانسیل های منطقه با عزم استانی و تعامل و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی به ویژه نهادهای فرهنگی به منحصه ظهور درآید میتواند به تنهایی زمینه جذب گردشگران فرهنگی به استان را فراهم کند.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5