برگزاری اولین رویداد استارت آپ گردشگری مازندران
1397-06-18 15:30 (آخرین بروزرسانی : 16:10 18-06-1397)
 

اولین رویداد استارت آپ گردشگری مازندران با معرفی برترین ها امروز یکشنبه 18 شهریور ماه به کار خود پایان داد.

سیف الله فرزانه پیش ازظهر یکشنبه در اولین رویداد استارت آپ گردشگری استان با تاکید برحمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری اظهار داشت: این رویداد یک کار نو و جدید در حوزه گردشگری است

وی با اظهار اینکه مدیریت یکپارچه در حوزه گردشگری را نیازمند حمایت بخش های مختلف دانست، گفت: باغ تاریخی عباس آباد با کارت زرد یونسکو مواجه شده است و مدیریت آب در باغ عباس آباد با آب منطقه ای و عرصه در اختیار منابع طبیعی است و باید تعامل مطلوبی داشته باشند.

فرزانه با عنوان اینکه دماوند بام ایران است گفت: وقتی در این منطقه با زباله روبرو مواجه می شویم، گردشگری زیر سئوال می رود. گردشگری می تواند هم فرصت و هم تهدید به شمار می رود و باید مدیریت یکپارچه و قانونمند را مصوب کنیم

 

 

وی با اشاره به گردشگری دریایی در استان و استقبال سرمایه گذاران اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی بدون استعلام از دستگاه های دیگر نمی تواند در این بخش کار کند و ما به مدیریت یکپارچه و قانونمند نیاز داریم.

فرزانه با اشاره به مناطق نمونه گردشگری در استان گفت: ۷۴ هکتار از عرصه های چشمه سورت فنس کشی شده است و عرصه آن در اختیار منابع طبیعی است.

فرزانه درباره شرح خدمات گردشگری در چشمه سورت گرفت: مدیریت یکپارچه باید قانونمند شود و به حمایت دستگاه های دیگر نیاز داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با عنوان اینکه مازندران استانی برخوردار است و دارای سواحل و طبیعت زیبا است گفت: بافت های تاریخی و میراث فرهنگی ارزشمندی در استان وجود دارد و برای توسعه گردشگری نیازمند حمایت دستگاه های مختلف هستیم.

وی افزود: مدیریت یکپارچه در حوزه گردشگری نیازمند حمایت است و نباید در حد شعار خلاصه شود.

مهران حسنی معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران در حاشیه رویداد استارت آپ گردشگری با بیان اینکه گردشگری به عنوان صنعت خدماتی در جهان رو به  رشد است تصریح کرد: لازمه رشد این است که با توجه به ذائقه های مختلف که در جامعه ایجاد می شود، در سفر و صنعت گردشگری این سلایق را پاسخگو باشیم.

وی افزود: برای ایجاد پاسخگویی در صنعت گردشگری باید ایده پردازی و خلاقیت داشته باشیم و از حالت صنعتی به سمت مدرنیته حرکت کنیم و در این راستا، استارت آپ گردشگری با همکاری دستگاه های مختلف راه اندازی شده است.

وی گفت: در این استارت آپ ۸۱ ایده و طرح به دبیرخانه ارسال شد وطبق داوری صورت گرفته، ۱۱ ایده در حوزه های مختلف بران صاحبان سرمایه اجرا می شود تا بتوانیم از آن برای بهبود کسب و کار استفاده کنیم.  

اگروتوریسم طرحی از مجید نیک نژاد، نگارگری و نقاشی گل و مرغ بر روی شاه پر طرحی از مستوره لمعانی، رستوران هواپیمایی طرحی از رضا خسروی، توریسم سلامت طرحی از مریم نیک پور و نهرتاب طرحی از شعبان نژاد به عنوان برگزیدگان اولین رویداد استارت آپ گردشگری مازندران معرفی شدند.

 

 

 

 

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5