سمینار آموزشی بسته بندی صنایع دستی در استان مازندران برگزار می شود
1397-07-01 13:56
 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از برگزاری سمینار آموزشی بسته بندی صنایع دستی در شهرستان محمودآباد استان مازندران خبر داد.

سیف الله فرزانه افزود: این سمینار آموزشی با حضور اساتید و شرکت های ملی و مسئولین سازمانی و صنعتگران استان، 10 مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه بسته بندی در حاشیه برگزاری سمینار افزود: بسته بندی در صنایع دستی از جمله موضوعات مهم جهت رونق بخشیدن به فروش صنایع دستی و بویژه بازاریابی و صادرات این محصولات هنری است.

وی یادآور شد: خوشبختانه مازندران با تنوع رشته و محصولات صنایع دستی روبه رواست که از نظر کیفیت قابلیت صادرات را نیز دارد اما به دلیل نبود بسته بندی مناسب در رقابت با کالاهای خارجی چندان مورد اقبال نیست.

وی با یان اینکه خلاقیت در بسته بندی همانند خلاقیت در ساخت دست سازه های هنری قابل اهمیت است تصریح کرد: بسته بندی در کنار حفاظت از کالا ازفرایند تولید تا مصرف کننده در واقع ابزاری تبلیغی و تشویقی برای جلب مشتری برای خرید است و این مقوله در صنایع دستی که چندی است حضور جدی در سبد خرید خانوار ندارد بیشتر احساس می شود.

وی گفت: استفاده از فنون طراحی و نوع بسته بندی محصولات صنایع دستی به ارتقا رشد و توسعه ی صنایع دستی منجر می شود و می تواند صنایع دستی را از رکود خارج کرده و زمینه اشتغال بیشتر را در این هنر-صنعت ملی فراهم نماید.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5