ایجاد راه آهن سریع السیر در دستور کار مازندران قرار دارد.
1397-07-07 11:40 (آخرین بروزرسانی : 11:44 07-07-1397)
 

 استاندار مازندران با بیان اینکه گردشگری استان باید مدیریت شده باشد گفت: ایجاد راه آهن سریع السیر در دستور کار قرار دارد.

محمد اسلامی شامگاه جمعه در مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی در جمع فعالان گردشگری با بیان اینکه مازندران باید به سمت گردشگری مدیریت شده برود، گفت: مازندران دارای میراث طبیعی ارزشمندی بوده و برای تقویت گردشگری این استان، این ظرفیتها با برجسته شوند.

اسلامی با بیان اینکه برای تقویت گردشگری باید بین دستگاههای اجرایی میثاق نامه ای نوشته شود افزود: با این میثاق باید متعهد شویم تا با یک انسجام عملکرد، شاخص های گردشگری را در مازندران ارتقا دهیم.

وی اضافه کرد: وقتی می گوییم گردشگری به معنای  فرصتی است برای ایجاد امید تازه و خاطره برای گردشگر و شرایط باید بگونه ای در استان فراهم شود که گردشگر با خاطری امن و  شاد استان را ترک کند.

استاندار مازندران با بیان اینکه  اگر  سرانه جهان از اقتصاد گردشگر  10 درصد باشد طبعا ایران نباید از این میزان کمتر باشد، ادامه داد: نوسان ارزی همیشه در دنیا وجود داشته و باید  سیاست گذاری و جهت گیری ها بگونه ای باشد که بتوان آسیب های ناشی از این نوسانات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه دلپذیری محیط مازندران بستگی به سه عامل نظافت، انضباط و مبلمان شهری و ارائه خدمات دارد، اظهار داشت: رفع گره های ترافیکی، کنترل سرعت و وضع ضوابط برای رانندگی پرخطر  از جمله عواملی است که باید در شهرهای ساحلی مورد توجه قرار گیرد.

اسلامی بیان کرد: برای گردشگری مازندران باید برنامه تقویمی تدوین شود زیرا اگر این اتفاق رخ دهد می توان گفت گردشگری مازندران مورد قبول است.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه، این استان در حال حاضر با کمترین امکانات در بخش  گردشگری روبرواست، گفت: مازندران دارای سه فرودگاه بوده اما کمترین پروازها در حال حاضر در آن انجام می شود و در همین زمینه، تمامی امکانات برای یکی از فرودگاههای مازندران آماده شده و به زودی پروازهای آن از سر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد جاده استاندارد در مازندران نیاز به سرمایه گذاری های هنگفت دارد، افزود : آزاد راه کناره رامسر تا گلوگاه در دستور کار قرار داشته و مکاتبات آن با راه و شهرسازی انجام شده و همچنین راه آهن سریع السیر نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

 

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5