ارزانترین و سریعترین مسیر توسعه مازندران گردشگری است
1397-08-23 09:43 (آخرین بروزرسانی : 09:45 23-08-1397)
 

وکیل مردم در شهرستانهای بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس بعد از ظهر امروز در جلسه ای پیگیری طرح های توسعه گردشگری در شرق استان که در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گردشگری مازندران برگزار شده بود اظهار داشت: گردشگری ارزانترین و سریعترین روش برای رسیدن به توسعه مازندران است.

علی محمد شاعری به مدیریت یکپارچه عباس آباد بهشر تاکید کرد و افزود: دسترسی صفی آباد یکی از آرزوهای مردم بود که با مراحل نهایی آن با همکاری وزیر اطلاعات در حال انجام است  این رخداد مهم مراحل نهای اش را طی می کند و به زودی برای بازدید عموم آماده می شود.

وی با بیان اینکه  باید در حوزه گردشگری تحول ایجاد کنیم چرا که می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری مازندران را حل کند افزود: گردشگری ارزانترین و سریعترین  روش برای رسیدن به توسعه مازندران است که متاسفانه از ظرفیت مازندران به ویژه شرق مازندران استفاده بهینه نشده است.

نماینده مردم در شهرستان بهشهر نکا و گلوگاه افزود: مازندران سالانه پذیرایی 30 میلیون گردشگر است که از این تعداد کمتر از یک درصد آن متعلق به شرق استان است

شاعری به پارک ملت، عباس آباد، منطقه حفاظت شده میانکاله ، قبرستان سفید چاه ، منطقه هزارجریب و از همه مهمتر فرهنگ غنی مردم شرق استان که متفاوت از دیگر نقاط استان است  به عنوان جاذبه های شرق استان اشاره کرد و گفت: شرق مازندران دارای محصولات خاص خودش است که هر یک برند است. انجیر گلوگاه، تمشک نکا و انار اشرف جاذبه منحصر به فرد است اما چون زیرساخت ها فراهم نیست این ظرفیت نیز به درستی بهره برداری نشده است.

وی با بیان اینکه مدیریت می تواند زمینه بهره برداری اجتماعی و فرهنگی در کل استان را فراهم کند گفت: نادیده گرفتن ظرفیت های موجود در منطقه موجب شده تا شاخص بیکاری در شرق استان بیش از غرب مازندران باشد.

وی از اخختصاص 2 میلیارد تومان اعتبار جهت احیای تالاب میانکاله  برای توسعه پرنده نگری و افزایش دانش محیط زیستی مردم  خبر داد و افزود: این همه امکانات در منطقه است که نیازمند همت و اقدام تمامی دستگاه های اجرایی برای توسعه گردشگری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اجرایی شدن مدیریت یکپارچه عباس آباد بهشهربا حمایت و همکاری فرمانداری بهشهر تا دو ماه آینده اشاره کرد و افزود:دغدغه سازمان در مدیریت یکپارچه مالکیت نیست بلکه می خواهیم تنها ضوابط میراثی در این مجموعه تاریخی که در لیست آثار جهانی به ثبت رسیده اجرایی شود.

سیف الله فرزنه با بیان ان مطلب که در واگذاری تالاب میانکاله مشکل قانونی داریم یادآور شد: این منطقه از سوی کمیته ملی طبیعتگردی واجد شرایط سرمایه گذاری است اما انتخاب سرمایه گذار باید با حساسیت ویژه ای صورت پذیرد تا کمترین آسیب به محیط زیست بخورد.

وی از اختصاص یک قطعه زمین 200 متر در شهرستان گلوگاه و دو قطعه زمین در شهرستان بهشهر و یک نقطه نیز در شهرسان نکا جهت احداث بازارچه دایمی صنایع دستی خبر داد و گفت: مطالعه نحوه عرضه محصولات و و چگونگی فروش و استقبال از این بازارچه های صنایع دستی نیز در حال انجام است.

وی تصریح کرد استفاده از تمامی ظرفیت های استان مستلزم  تدوین سند چشم انداز گردشگری است تا براساس آن جهت استفاده بهینه از این جاذبه های استان برنامه ریزی شود و جاذبه ها نیز به ظرفیت گردشگری تبدیل شود.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5