برای تدوین طرح جامع گردشگری از دانشگاه کمک میخواهیم
1397-09-29 09:54
 

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران ظهر چهارشنبه در نشست علمی بومگردی با اشاره به ابلاغ طرح آمایش سرزمینی مازندران گفت:ما به دنبال طرح جامع گردشگری در استان هستیم و برای آن از دانشگاه کمک می خواهیم

سیف الله فرزانه با بیان اینکه بومگردی در حال علمی شدن است اظهار داشت: باز شاهد یک بهم ریختگی در آن هستیم و باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه گردشگری در مازندران عجین شده است گفت: بیش از ۸۰ درصد مسافران و گردشگران، برای دیدن دریا، ساحل و جنگل به استان سفر می کنند.

فرزانه با اظهار اینکه بومگردی عشق می خواهد عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری در واحدهای اقامتی و پذیرایی مازندران ۴۰۲ میلیارد تومان است و قابل قیاس با سرمایه گذاری در واحدهای بومگردی نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه بومگردی باید تقویت شود گفت: حفظ سبک و فرهنگ بومی با بومگردی تقویت می شود و با یک اسب و چند گوسفند درآمد ایجاد نمی شود و باید عشق و علاقه باشد.

وی با اظهار اینکه اگر همکاری دستگاه های دیگر نباشد در توسعه بومگردی مشکل خواهیم داشت افزود: ما متولی ساماندهی سواحل نیستیم و همه دستگاه ها باید در این بخش کمک کنند.

 فرزانه خواهان تدوین مدیریت یکپارچه در استان شد و گفت: در گردشگری دریایی، سازمان بنادر، شیلات، محیط زیست و گردشگری باید تعامل داشته باشند و این مسئله در بومگردی نیز باید تدوین شود.

وی با بیان اینکه نمی توانیم با ظرفیت محلی، ظرفیت جهانی را زیرسئوال بریم ادامه داد: محدودیت، معنویت و معذوریت یک ظرفیت است و باید از آن بهره برد.

فرزانه با بیان اینکه چشمه سورت نیز ظرفیت جهانی است تصریح کرد: ارزیابی زیست محیطی، دبی آب آن و مالکیت عرصه با دستگاه های دیگر است و باید از ظرفیت ها بهره برد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه گردشگری در مازندران یک فرصت به شمار می رود تصریح کرد: تصویب طرح آمایش سرزمینی، کار دستگاه ها و سازمان ها را مشخص می کند.

 

 

 

 

 

 
 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5