سه آیین نکوداشت هنر ماه در مازندران برگزار می شود
1397-11-08 09:53
 

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران از برگزاری سه آیین نکوداشت "هنر ماه" با هدف نکوداشت هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان مازندران، شهرستان بابلسر، سوادکوه و بهشهر خبرداد.

سیف الله فرزانه افزود: همزمان با چهلمین سال بزرگداشت دهه فجر پنجیمن آیین نکوداشت "هنرماه" به منظور تجلیل از استاد پرویز نظری و اشرف السادات متولیان هنرمندان رشته های معرق-مشبک فلز و گلیم، روز شنبه ۱۳ بهمن ماه سال جاری درسالن ارشاد شهرستان بابلسر برگزر می شود. 

وی از برگزاری ششمین آیین نکوداشت "هنرماه" و تجلیل از دو هنرمند پیشکسوت استاد حوریه رستمیان و سوری اخی به ترتیب در رشته جاجیم و گلیم بافی ۲۴ بهمن ماه در شهرستان سوادکوه خبرداد و اذعان داشت: هفتمین آیین مذکور در تاریخ ۲۷ بهمن ماه به تجلیل سه استاد بزرگ صنایع دستی  استاد علی اکبر درستکار، رمضان علی قاسمی تیرتاش و قنبر رجبی در شهرستان بهشهر اختصاص دارد. 

فرزانه افزود: برنامه نکوداشت هنرمندان صنایع دستی که با عنوان "هنرماه" برگزار می‌شود قصد دارد علاوه بر تجلیل از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی و معرفی رشته‌های بومی و سنتی مازندران قدم مؤثری برای پویایی و اشاعه این هنر و صنعت ملی و بومی استان بردارد. 

وی بابیان اینکه پیش از این، از استاد قدم پور، محبی، شاه نظری، گلرد و توکل‌زاده، موسوی و کثیری به ترتیب هنرمندان پیشکسوت در رشته‌های گره چینی، سفال، نمد، لاک‌تراشی، حصیربافی و منبت چوب در قالب آیین نکوداشت هنرماه تقدیرشد، یادآورشد:پنچ بازارچه موقت صنایع دستی در شهرستان های گلوگاه، ساری، بابل، بابلسر و فریدوکنار در دهه فجر جهت بازدید وخرید صنایع دستی و هنرهای سنتی برپا خواهد شد.

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5