بازارچه دائمی صنایع دستی در بابلسر راه اندازی می شود
1397-11-16 07:47 (آخرین بروزرسانی : 07:58 16-11-1397)
 

فرماندار بابلسر از راه اندازی بازارچه صنایع دستی در شهرستان بابلسر خبر داد.

اسماعیل حسن زاده صبح شنبه در پنجمین آیین نکوداشت هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی بابلسر در سالن اجتماعات اداره ارشاد بابلسر اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه های ما از بدو ورود به شهرستان ایجاد بازارچه دائمی بود که امیدوارم این مهم با کمک همه مسئولان استانی و شهرستانی محقق شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه صنایع دستی کشور در جهان افزود: بخش صنایع دستی ظرفیت های منحصر به فردی در بخش اقتصادی دارد که می تواند یکی از راه های مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در کشور باشد.

 

 

فرماندار بابلسر تصریح کرد: یکی از تاکیدات ما به مدیران شهرستان در جلسه ستاد دائمی سفر جهت اهدا هدایا استفاده از محصولات صنایع دستی شهرستان است، با اهدای صنایع دستی به تولیدکنندگان صنایع دستی شهرستان کمک کرده و باعث اعتلای اقتصادی این هنر فاخر ایرانی خواهیم بود.

گسترش تولید صنایع دستی می تواند برای کشور ارزآور باشد

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در پنجمین آیین نکوداشت هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی بابلسر با اشاره به نقش خانواده در ارتقا فرهنگ اقتصادی افراد جامعه اظهار کرد: زمینه ای باید فراهم شود تا تولید صنایع دستی در خانواده ها رونق یابد.

وی افزود: تولید محصولات صنایع دستی نقش مهمی در رونق بازار، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، فروش بیشتر و ارتقای درآمد مردم دارد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت از هنرمندان عرصه صنایع دستی عنوان کرد: در حالی که رشد و گسترش تولید صنایع دستی می تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد اما متاسفانه در سالهای اخیر به صنایع دستی توجهی نشده است.

نانواکناری در پایان با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان بخشی از فرهنگ و هویت کشور باید رشد و توسعه پیدا کند،گفت: امیدوارم با حمایت از هنرمندان صنایع دستی روحی تازه در کالبد این حوزه از تولید و اشتغال دمیده و گامی موثر در راستای توسعه استان برداریم.

توجه به صنایع دستی مهمترین راه برون رفت از تنگنای بیکاری است

امام جمعه بابلسر دیگر سخنران این مراسم نیز حمایت از صنایع دستی را گامی موثر در تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی دانست.

حجت الاسلام محمداسماعیل قلی پور افزود: توجه به ظرفیت‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و بومی منطقه یکی از مهم‌ترین راه‌های برون‌رفت از تنگنای بیکاری است و می تواند یکی از محورهای  توسعه و رونق اقتصادی در هر منطقه باشد.

 

 

حسین ایزدی معاون صنایع دستی مازندران نیز درآیین نکوداشت تقدیر از دو هنرمند پیشکسوت صنایع دستی در بابلسر از راه اندازی بازارچه ها را در مناطق مختلف استان به عنوان بخشی از برنامه های استان جهت حمایت از هنرمندان برشمرد و گفت: افزایش کیفیت و کاهش قیمت ها می تواند محصولات صنایع دستی را رقابت پذیر کند.

وی با اشاره به راه اندازی بازارچه تولید و بازرگانی ایام دهه فجر در بابلسر اظهار داشت: همچنین یک بازارچه تولید و بازرگانی نیز در فریدونکنار راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: هنرمندان باید ذائقه بازار را بشناسند و در رقابت با کالاهای چینی، مزیت های بازار و سلیقه مخاطب را بدانند و تاکنون در کلاس های آموزشی، طراحی روز مورد توجه قرار گرفت و در بسته بندی به نیازهای روز توجه شده است.

گفتنی است در پایان مراسم از دو پیشکسوت صنایع دستی پرویز نظری استاد مشبک روی فلز و اشرف السادات متولیان استاد گلیم و فرش بافی تجلیل شد.

 

 
 
  • جاذبه های مازندران
  • هنرهای سنتی و صنایع دستی استان مازندران
  • موزه ها
  • وب سایت حضرت امام
  • وب سایت مقام معظم رهبری
  • وب سایت ریاست جمهوری
حدیث روز
نشانی اداره
ساری - میدام امام - ابتدای خیابان جام جم - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران
01133391001-5